.Program realizowany przez stowarzyszenie pt. " Spotkania z mazurską przyrodą" jest dofinansowany przez Wojewodę Warmińsko- Mazurskiego. W warsztatach biorą udział dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury oraz Świetlicy Środowiskowej. Przyrodnicze własnoręcznie wykonane kompozycje dzieci zabierają do domu. W warsztatach oprócz prezes Fundacji - p. Zosi Wojciechowskiej uczestniczy dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury - p. Barbara Dziewiałtowska Gintowt. Gośćmi jednego z warsztatowych spotkań byli dyrektor Mazurskiego Parku Krajobrazowego Włodzimierz Jankowski , edukator MPK Maciej Głęmbiński oraz Ewelina Wojciechowska z Radio Planeta. Wszyscy byli  ciekawi co dzieje się jesienią w Mazurskim Parku. Razem nagrodzono warsztatowiczów- uczestników konkursu na najpiękniejszy eko-florystyczny jesienny krajobraz.Wszystkim Gratulujemy!!! Dzieci wraz z słuchaczami Radio Wnet i Radiem Planeta poznawały również zwyczaje mazurskich ryb, małych i tych dużych...legendę o królu Sielaw. Oj! !!!!działo się działo........Panowie Włodzimierz Jankowski i Maciej Głęmbiński uraczyli nas barwną opowieścią z życia leśnych zakątków - było bardzo ciekawie - dzieci przeniosły się w  magiczny przyrodniczy świat. Przeprowadzony został również  eksperyment z prawadziwą naturą:) Zielone Dzieciaki w bezpieczny sposób mogły się przekonać na czym polega chemizacja świata natury i jaki ma wpływ na ludzi. Wszyscy stwierdzili-  Warto otoczyć PRZYRODĘ choćby siatką przepisów  polskich i tych unijnych by cieszyć się jej urodą. Warsztaty wciąż trwają - a dzieci na nie niecierpliwie czekają!

Mazurskiemu Parkowi Krajobrazowemu dziękujemy za pomoc w realizacji spotkania www.mazurskipark.pl
Prowadzenie warsztatów, fotografia oraz relacja dźwiękowa- Zosia Wojciechowska
Warsztatom towarzyszy  muzyka zepołu Pro Musica Antiqua www.promusica.info.pl

DSC_0036DSC_0038DSC_0039DSC_0041DSC_0045DSC_0048DSC_0057DSC_0074DSC_0082DSC_0090DSC_0091DSC_0096