• Anna_Dymna

źródło zdjęć z Uroczystej Gali; www.mimowszystko.org/

W sobotę, w warszawskim hotelu Marriott, odbył się II Bal Charytatywny oraz Gala podsumowująca drugą edycję konkursu „Gwiazdy Dobroczynności”. Konkurs, którego celem jest promowanie społecznego zaangażowania artystów, sportowców i osobowości medialnych, organizują Stowarzyszenie Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz tygodnik „Newsweek Polska” www.gwiazdydobroczynnosci.pl Anna Dymna została jego laureatką w kategorii „Własna działalność społeczna”. Do konkursu zgłosiły panią Anię nasze dzieci ,aby podziękować, że po prostu jest dla innych i za to, że 26 marca 2010 roku była z nami. Często powracamy do tych miłych chwil z naszym wyjątkowym gościem. Pani Anna Dymna przyjechała do nas dzień przed dziesięcioleciem naszej akcji "Być dla innych'" organizowanej na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Uczestniczyła w integracyjnej generalnej próbie z dziećmi z naszego Młodzieżowego Domu Kultury, Domu Pomocy Społecznej, Zespołu Szkół Specjalnych i Warsztatów Terapii Zajęciowej . Śpiewała z nami nasze piosenki, długo rozmawiała z dziećmi i obdarowała je upominkami z Fundacji "Mimo wszystko" i oczywiście autografami . Potem otworzyła i poprowadzila Pierwszy w Mrągowie Salonik Poezji. Na drugi dzień nasza widownia mogła obejrzeć filmik z próby. To były chwile ,które chcielibyśmy zatrzymać i pozostały w naszych sercach. Dzieci były bardzo szczęśliwe. Pani Ania przyjechała przy okazji pobytu zespołu Narodowego Starego Teatru na Olsztyńskich Spotkaniach Teatralnych- ale do Mrągowa przyjechała specjalnie do dzieci, dla naszej integracji- to było dla nas pięknym podarunkiem. W tygodniku "Newsweek Polska " 4/2011 można przeczytać "Do konkursu na Gwiazdy Doroczynności nominowały aktorkę dzieci z Mrągowa- A ja tam wcale nic wyjątkowego nie zrobilam. Po prostu byłam z nimi przez jeden dzień, słuchałam jak śpiewają, rozmawiałam i było cudownie - przekonuje Dymna" . Dobroczynność jest dla pani Ani normalnością, codziennością i taka powinna być dla wszystkich. Ale dar jaki podarowała nam Pani Anna Dymna jest wyjątkowy- bo podarowała nam siebie i była z nami całym swoim "dymnym sercem".Pamiętam jak powiedziała: "sama nominacja jest dla mnie wygraną i co ma być to będzie "  I tak właśnie jest w czynieniu dobra- wszyscy są wygrani, nie ma dobra małego i dużego -jest jedno dobro, którym w różny sposób się dzielimy -niezmierzalne i bezcenne. Ważne aby umieć się nim dzielić z drugim człowiekiem. Podarowanie siebie dla dzieci z niewielkiego miasta przez osobę znaną i tak ukochaną przez nasze dzieci i młodzież jak pani Ania było najpiękniejszym darem naszego dziesięcioletniego "Bycia dla innych" . Nasza nominacja nie była tylko podziękowaniem za bycie u nas , ale również za to ,że są takie osoby jak pani Anna Dymna, za to- że Pani Ania tak naprawdę ciągle z nami jest i myśli o nas. Wiekszość czasu poświęca  na działalność społeczną, która dajeJej ogromną radość, każdy uśmiech to dla Niej nowe siły. Wszędzie gdzie się pojawia to "słoneczna przystań", w której zostawia cząstkę siebie. Tą "słoneczną przystanią" było również Mrągowo. A my możemy być razem z Anną Dymną sercem ,ciepłymi myślami, dobrym słowem oraz poprzez oddanie 1% na Fundację "Mimo wszystko"-aby wspierać działania niosące pomoc i radość potrzebujacym. To, że pani Anna Dymna została laureatką konkursu w kategorii własna działalność społeczna to tylko świadczy o tym jak wiele osób ją kocha, ceni i jak bardzo jest potrzebna. Dla nas możliwość nominacji Pani Ani była wielką radością i za tą możliwość również bardzo dziekujemy i gratulujemy wszystkim nominowanym.

Laureatami pozostałych kategorii konkursu zostali; Małgorzata Kożuchowska – kat. „Wolontariusz”, Dorota Rabczewska – kat. „Zaangażowanie w program społeczny”Jolanta Kwaśniewska – kat. „Twarz kampanii społecznej”, Reprezentacja Polski mężczyzn w piłce siatkowej – kat. „Darczyńca organizacji społecznej”, Agata Młynarska – Tytuł „Honorowa Gwiazda Dobroczynności” , Basia Pacaj – Tytuł „Mała Gwiazdka Dobroczynności”

• p_ania_V
  • P_ania_VI