• Młodzieżowy Dom Kultury w Mrągowie

Zapraszamy na zajęcia do MDK !

Rozpoczyna się nowy rok szkolny a wraz z nim ruszają zajęcia pozaszkolne w Młodzieżowym Domu Kultury. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Nauczyciele Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie ( ul. Kopernika 2c) zapraszają dzieci i młodzież do udziału w ciekawych zajęciach artystycznych i sportowych. Szczegółowe informacje można również uzyskać pod nr telefonu 89 741 25 32 i na stronie internetowej MDK www.mdk.mragowo.pl. Niebawem będzie dostępny na stronie grafik wszystkich zajęć, które już ruszyły i mają określone godziny spotkań.

-W tym roku ruszają zajęcia grup: Azong i NTP Crew, NTP Kids, Smyki i zajęcia umuzykalniające-taneczne dla najmłodszych .Grupy ćwiczą głownie w technice tańca hip hop.Od dwóch lat rozwijają freestyle i przygotowywani są do występów w kategoriach solo hip hop i duety. Grupy mają mozliwość prezentacji swoich umiejetnosci na scenie, na imprezach miejskich, w akcjach charytatywnych oraz zawodach wojewódzkich i ogólnopolskich . Są również organizowane dla nich warsztaty ze znanymi tancerzami.

- Jeśli ktoś chce nauczyć się gry na gitarze zapraszamy na zajęcia prowadzone w zakresie podstawowym i zaawansowanym. Oprócz nauki uczestnicy będą mieli możliwość prezentacji nabytych umiejętności na występach MDK i poza placówką.

-Zainteresowanych tenisem stołowym zapraszamy na zajęcia dla początkujących i zajęcia zaawansowane. Poprzez trening ogólnorozwojowy i nabycie odpowiednich umiejętności sportowych można uczestniczyć w turniejach miejskich, gminnych, wojewódzkich i ogólnopolskich. Zajęcia tenisa stołowego odbywają się na ul. Bohaterów Warszawy -w sali gimnastycznej.

- Dzieci i młodzież, która chce rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia artystyczne zapraszamy również na zajęcia plastyczne oraz zajecia kreatywnego dziecka, na których oprócz malarstwa, rysunku, modelowania i grafiki można poznać nowatorskie techniki mieszane i rękodzielnicze. Uczestnicy będą mieli możliwość udziału w konkursach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym .Spotkania odbywają się również w plenerze.

- najmłodszych uczestników zapraszamy na zajęcia Akademii Przedszkolaka, które odbywają się w dwóch grupach wiekowych. Są to zajęcia przedszkolne obejmujące zabawę swobodną, taniec, śpiew, gry, plastykę, rytmikę. Grupy występują dla swoich rodziców oraz biorą udział w imprezach organizowanych przez MDK- stawiając pierwsze kroki na scenie.

-Jeśli ktoś ma ochotę poeksperymentować, wykonać miniaturowy wiatrak lub kipiący wulkan oraz poznać tajniki chemii i fizyki - zapraszamy na zajęcia naukowo - techniczne "Mały Einstein". Dwie grupy wiekowe będą mogły same wykonywać doświadczenia. Najmłodsi w tym roku będa również konstruować roboty solarne. Czeka ich nauka połączona z ciekawą zabawą.

-zainteresowanych fotografią analogową i cyfrową zapraszamy na zajęcia fotograficzne dla dzieci i młodzieży, na których uczestnicy poznają tajniki fotografii oraz możliwości oferowane przez cyfrowe systemy fotografii i obróbki obrazu. Jeśli posiadasz aparat i chcesz nauczyć się robić dobre i ciekawe zdjęcia o różnorodnej tematyce-przyjdź do nas.

-zapraszamy również chętnych wolontariuszy na spotkania integracyjne z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną oraz pomoc w przygotowaniach akcji charytatywnej "Być dla innych". Będzie możliwość uczesrniczenia w radzie wolontariatu MDK, działającej w ramach samorządu uczestników

UWAGA!!!- Od 1 października ruszają nowe zajęcia z robotyki i modelarstwa. Zapisy pod nr tel 89-741-25-32 lub bezpośrednio w placówce.

Modelarstwo to zajęcia, na których dzieci będą uczyć się budować różnego rodzaju modele samolotów, statków, pojazdów kołowych, zabawek, latawców. Głównym budulcem będzie karton , brystol, tektura oraz drewno. Uczestnicy nabędą umiejętności sklejania figur geometrycznych, rozwiną orientację przestrzenną oraz sprawność manualną.

Robotyka-to zajęcia będące doskonałym połączeniem zabawy i nauki. Program zajęć jest autorskim programem opartym na programie Lego Education i stanowi dobre wprowadzenie do nauki programowania. Na każdym spotkaniu uczestnicy budują konstrukcje z klocków Lego WeDo i programują je dostosowując do określonego celu spotkania. Zajęcia rozwiją twórcze myslenie oraz wyobraźnię przestrzenną, dają mozliwość poznania podstaw nauk inżynieryjnych oraz stowrzenia z czasem własnego projektu. W ramach przygotowanej oferty powstaną dwie grupy wiekowe: 5-7 lat i grupa starsza do 13 lat. 21 września o godzinie 15.00 w placówce odbędą sie zajęcia pokazowe dla dzieci i rodziców. Spotkania dla dzieci będą odbywały się od 1 października w każdy czwartek. Godziny do ustalenia na spotkaniu. Na stronie http://www.moj-robot.pl/ więcej informacji i galeria przykładowych zajęć .
Każdy może więc znaleźć tu coś dla siebie, tworzyć i dzielić się z innymi, rozwijać się i "żyć z pasją" Zapraszamy!!!!
Wszystkie zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra nauczycielska, czekamy na WAS!!
mdk

• Młodzieżowy Dom Kultury w Mrągowie