122979393 193175235581863 6075807065085058580 n

Rusza akcja „Mikołajkowe Być dla innych” organizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Mrągowie za zgodą p. Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Mrągowie. Akcja potrwa do 19 grudnia 2021r.
Jak wiecie w obecnej trudnej sytuacji związanej z pandemia integracja z mieszkańcami DPS nie jest możliwa.
W każdym roku na Święta odwiedzaliśmy DPS z imiennymi paczkami mikołajkowymi , ponieważ znamy jego mieszkańców. W tym roku również chcemy to zrobić tylko w innej formie bez odwiedzin niestety. Trafią do nich natomiast nasze paczki . Dzieciaki zawsze na nie czekają , bo to już tradycja naszych integracyjnych działań. Śledząc nasze archiwum , chociaż nigdy się nad tym nie zastanawialiśmy- po prostu przychodził grudzień i robiło się prezenty, jesteśmy już od 2013 roku. Tak naprawdę nie jest ważne dla dzieciaków , co się w tej paczce znajdzie – dla mieszkańców DPS są to prezenty, które mają wyjątkową wartość. To bycie dla innych, radość, poczucie bycia potrzebnym i kochanym. Wszystko cieszy , ponieważ są to prezenty od mieszkańców miasta, od dzieci i od naszego MDK, bo to jest również ich dom, a dom tworzą ludzie . Za każdym razem, gdy wręczamy te paczki ,zanim je rozpakują cieszą się przede wszystkim z odwiedzin, z tego że o nich się pamięta, że ktoś dla nich jest. Święta to szczególny czas, rodzinny- dla nich rodziną jest każdy uśmiechnięty człowiek , który po prostu jest…….
Co można przynosić na prezenty, które będziemy pakować- podpowiedź:
- biżuterię dla dziewczynek, bo ją uwielbiają poza kolczykami ( bransoletki, naszyjniki, gumki, spinki)- czasem mamy w domu pełno biżuterii, której nie nosimy a jest nowa
- kosmetyki wszelkiego rodzaju ( dezodoranty, mydełka, płyny do kąpieli, perfumy, kremy do rąk, itp.)
- puzle, gry, układanki
- garderobę: koniecznie paski i koszule  , rękawiczki, czapki, szaliki, kapcie i inne ubrania
- pokrowce na komórkę, okulary przeciwsłoneczne, notesy, długopisy, kredki , flamastry, książki obrazkowe, ramki na zdjęcia, pendrive, kubki, bidony, kubki termiczne, koce, poduszeczki, termofory, szkatułki, pudełeczka, portfele, itp
- ozdoby świąteczne, aby mogli przystroić sobie swoje pokoje ( lampki, świeczniki, ozdoby choinkowe, figurki świąteczne)
- słodycze, duuuużo słodyczy
- i cokolwiek innego poza wypiekami i jedzeniem
Zbiórka trwa do 19 grudnia.
Jeśli masz ochotę włączyć się w naszą akcję zapraszamy !!! Piszcie , pytajcie jak dostarczyć to czym chcecie się podzielić  Dziękujemy
Koordynatorzy:
Ewa Gnoza
Dorota Janecka
Prosimy o nie przynoszenie rzeczy zniszczonych. Wszystko będzie zbierane w SP nr 4 ( pokój 101, bryła G), ponieważ tu znajduje się nasza tymczasowa siedziba MDK. Odbieranie prezentów będzie ustalone z koordynatorami i nauczycielami MDK: p. Ewą Gnoza i Dorota Janecką.
W tym roku będzie inaczej , ale jak to napisała autorka naszego promującego wydarzenie obrazka tancerka Michalina Janecka " Uszczęśliwiaj ludzi, a się w Tobie radość obudzi" dziś to szczęście i radość każdemu z nas jest potrzebne, a akcja działa w dwie strony.