• oferata_zajec_09_2017

MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY ZAPRASZA NA ZAJĘCIA POZASZKOLNE

Nauczyciele Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie ( ul. Kopernika 2c) zapraszają dzieci i młodzież do udziału w ciekawych zajęciach artystycznych i sportowych. Szczegółowe informacje można również uzyskać pod nr telefonu 89 741 25 32 i na stronie internetowej MDK www.mdk.mragowo.pl. Niebawem będzie dostępny na stronie grafik wszystkich zajęć, które już ruszyły i mają określone godziny spotkań.

-W tym roku ruszają zajęcia grup: Azong i NTP Crew, NTP Kids, Smyki i zajęcia umuzykalniające-taneczne dla najmłodszych .Grupy ćwiczą głownie w technice tańca hip hop.Od dwóch lat rozwijają freestyle i przygotowywani są do występów w kategoriach solo hip hop i duety. Grupy mają mozliwość prezentacji swoich umiejetnosci na scenie, na imprezach miejskich, w akcjach charytatywnych oraz zawodach wojewódzkich i ogólnopolskich . Są również organizowane dla nich warsztaty ze znanymi tancerzami.

- Jeśli ktoś chce nauczyć się gry na gitarze zapraszamy na zajęcia prowadzone w zakresie podstawowym i zaawansowanym. Oprócz nauki uczestnicy będą mieli możliwość prezentacji nabytych umiejętności na występach MDK i poza placówką.

-Zainteresowanych tenisem stołowym zapraszamy na zajęcia dla początkujących i zajęcia zaawansowane. Poprzez trening ogólnorozwojowy i nabycie odpowiednich umiejętności sportowych można uczestniczyć w turniejach miejskich, gminnych, wojewódzkich i ogólnopolskich. Zajęcia tenisa stołowego odbywają się na ul. Bohaterów Warszawy -w sali gimnastycznej.

- Dzieci i młodzież, która chce rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia artystyczne zapraszamy również na zajęcia plastyczne oraz zajecia kreatywnego dziecka, na których oprócz malarstwa, rysunku, modelowania i grafiki można poznać nowatorskie techniki mieszane i rękodzielnicze. Uczestnicy będą mieli możliwość udziału w konkursach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym .Spotkania odbywają się również w plenerze.

- najmłodszych uczestników zapraszamy na zajęcia Akademii Przedszkolaka, które odbywają się w dwóch grupach wiekowych. Są to zajęcia przedszkolne obejmujące zabawę swobodną, taniec, śpiew, gry, plastykę, rytmikę. Grupy występują dla swoich rodziców oraz biorą udział w imprezach organizowanych przez MDK- stawiając pierwsze kroki na scenie.

-Jeśli ktoś ma ochotę poeksperymentować, wykonać miniaturowy wiatrak lub kipiący wulkan oraz poznać tajniki chemii i fizyki - zapraszamy na zajęcia naukowo - techniczne "Mały Einstein". Dwie grupy wiekowe będą mogły same wykonywać doświadczenia. Najmłodsi w tym roku będa również konstruować roboty solarne. Czeka ich nauka połączona z ciekawą zabawą.

-zainteresowanych fotografią analogową i cyfrową zapraszamy na zajęcia fotograficzne dla dzieci i młodzieży, na których uczestnicy poznają tajniki fotografii oraz możliwości oferowane przez cyfrowe systemy fotografii i obróbki obrazu. Jeśli posiadasz aparat i chcesz nauczyć się robić dobre i ciekawe zdjęcia o różnorodnej tematyce-przyjdź do nas.

-zapraszamy również chętnych wolontariuszy na spotkania integracyjne z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną oraz pomoc w przygotowaniach akcji charytatywnej "Być dla innych". Będzie możliwość uczesrniczenia w radzie wolontariatu MDK, działającej w ramach samorządu uczestników

UWAGA!!!- Od 1 października ruszają nowe zajęcia z robotyki. Zapisy pod nr tel 89-741-25-32 lub bezpośrednio w placówce.

W tym roku wśród nowych zajęć, które już ruszyły jest modelarstwo. To zajęcia, na których dzieci będą uczyć się budować różnego rodzaju modele samolotów, statków, pojazdów kołowych, zabawek, latawców. Głównym budulcem będzie karton ,plastik, brystol, tektura oraz drewno. Uczestnicy nabędą umiejętności sklejania figur geometrycznych, rozwiną orientację przestrzenną oraz sprawność manualną.

Robotyka-to zajęcia będące doskonałym połączeniem zabawy i nauki. Program zajęć jest autorskim programem opartym na programie Lego Education i stanowi dobre wprowadzenie do nauki programowania. Na każdym spotkaniu uczestnicy budują konstrukcje z klocków Lego WeDo i programują je dostosowując do określonego celu spotkania. Zajęcia rozwiją twórcze myslenie oraz wyobraźnię przestrzenną, dają mozliwość poznania podstaw nauk inżynieryjnych oraz stowrzenia z czasem własnego projektu. W ramach przygotowanej oferty powstaną dwie grupy wiekowe: 5-7 lat i grupa starsza do 13 lat. 21 września w placówce odbędą sie zajęcia pokazowe dla dzieci i rodziców: 15.00-15.30- 5-7 latki, 15.30- 16.30- dzieci do 13 lat . Spotkania dla dzieci będą odbywały się od 1 października w każdy czwartek. Godziny do ustalenia na spotkaniu. Na stronie http://www.moj-robot.pl/ więcej informacji i galeria przykładowych zajęć .
Każdy może więc znaleźć tu coś dla siebie, tworzyć i dzielić się z innymi, rozwijać się i "żyć z pasją" Zapraszamy!!!!
Wszystkie zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra nauczycielska, czekamy na WAS!!
mdk